АТЛАС Тенерифе ®
продажба и изнајмување на имот

'Ние ❤ недвижен имот! Ние ❤ Тенерифе! '

Од 2009

Предности на предниот дел на океанот:

Куќи и апартмани директно во океанот или во близина на плажа.
 • За продажба!
  Виртуелна турнеја
  Ексклузивен стан на море со неверојатна тераса!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде

  € 199,000

  Ексклузивен прв океански стан за продажба во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Се чувствува како да живеете на брод за крстарење. Терасата е целосно ...

  • 1
  • 1
  • 50 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
  Види
 • Виртуелна турнеја
  Голем стан во центарот на Лос Гигантес + Гаража за заклучување!

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 159,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан во центарот на Лос Гигантс, Тенерифе! Совршена локација директно во центарот на градот, само неколку чекори подалеку од ...

  • 2
  • 1
  • 74 m²
  • Лос Гигантс
  • Стан
  Види
 • За продажба!
  Виртуелна турнеја
  🏖️ Голема куќа пред океанот со внатрешен двор и неверојатни погледи!

  Ел Порос, Арико Тенерифе

  € 290,000

  ЗА ПРОДАБА: Ексклузивен имот на море во тивок крајбрежен град Ел Порис, на југот на Тенерифе, Канарските острови, Шпанија! Топонимот „Порис“ во ...

  • 5
  • 2
  • 279 m²
  • 140 m²
  • Ел Порос
  • Куќа, Вила
  Види
 • Виртуелна турнеја
  🏖️ Пентхаус крај океанот + базен !!

  Лос Силос, Лос Силос Тенерифе

  € 97,000

  ЗА ПРОДАБА: Неверојатен имот во првиот океански ред во Порторито де Лос Силос, Тенерифе! Двособен стан со пентхаус на 8-ми кат со ...

  • 2
  • 1
  • 55 m²
  • Лос Силос
  • Стан
  Види
 • За продажба!
  Простран стан на океанот со 2 тераси + гаража !!

  Плеја Сибора, Лос Силос Тенерифе

  € 127,000

  ЗА ПРОДАБА: Стан во океанскиот ред во Плеја Сибора, Лос Силос, Тенерифе !! Неверојатен имот со панорамски поглед на океанот неколку чекори подалеку од Атлантикот ...

  • 2
  • 1
  • 95 m²
  • Плаја Сибора
  • Апартман, Пентхаус
  Види
 • За продажба!
  Простран стан на океанот со панорамски поглед!

  Плеја Сибора, Лос Силос Тенерифе

  € 86,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан во првиот океански ред, Плеја Сибора, Тенерифе! Висок квалитет комплекс со шестоаголна форма станови !!! Загреан базен, градини и ниски ...

  • 2
  • 1
  • 73 m²
  • Стан
  Види
 • За продажба!
  Apartment Апартман крај океанот со базен!

  Портито де Лос Силос, Лос Силос Тенерифе

  € 115,000

  ЗА ПРОДАБА: Стан во океанскиот ред во Плеја Сибора, Тенерифе !! Неверојатни панорамски поглед !! Совршена локација директно на океанот! Добро чуваната заедница со големо море ...

  • 1
  • 1
  • 54 m²
  • Лос Силос
  • Стан
  Види
 • За продажба!
  Виртуелна турнеја
  Куќа со приватен базен 100 метри од океанот!

  Ла Калета де Интернијан, Лос Силос Тенерифе

  € 165,000

  Импресивна куќа од плажа, лоцирана во Лос Силос, Тенерифе! Одлична локација на само 100 метри од океанот на тивка внатрешна улица. Сопственоста...

  • 3
  • 2
  • 150 m²
  • Гарачико, Лос Силос
  • Куќа, Вила
  Види
 • За продажба!
  Виртуелна турнеја
  Стилски реновирана колонијална куќа! Океан 100м !!

  Ла Калета де Интернијан, Гарачико Тенерифе

  € 185,000

  Прекрасна и стилска колонијална куќа на само 100 метри од океанот и 200 метри од плажа на Ла Калета де Гарачико, Тенерифе !! Неодамна ...

  • 3
  • 3
  • 190 m²
  • 190 m²
  • Гарачико
  • Зграда, Куќа, Вила
  Види

Куќи на село:

Тенерифе има неверојатно убава село! Истражете го нашето портфолио на имот што се наоѓа во малите градови и села.
 • За продажба!
  Голема колонијална вила со панорамски поглед!

  Санта Урсула, Санта Урсула

  € 625,000

  Се продава голема колонијална куќа во Санта Урсула, Тенерифе. Стратешка локација директно над Мирадор де Хумболт - една од клучните гледишта на Тенерифе ....

  • 4
  • 3
  • 537 m²
  • 1,303 m²
  • Санта Урсула
  • Селска куќа, вила
  Види
 • За продажба!
  Куќа со поглед, двор и гаража во Аргуајо!

  Аргуао, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 120,000

  Одлична куќа во Аргуајо, Сантијаго дел Теиде, Тенерифе! Совршена локација на тивка улица со панорамски поглед кон градот, океанот и соседот ...

  • 3
  • 2
  • 288 m²
  • Аргуајо
  • Селска куќа, куќа
  Види
 • За продажба!
  Селска куќа со градина и поглед!

  Гуимар, Гуимар Тенерифе

  € 200,000

  Одлична локација и погледи! Пространа пријатна приватна градина со трева, големи прекрасни овошни дрвја, пештери и големо езерце! Куќа од 100 кв.м. + ...

  • 3
  • 1
  • 100 m²
  • 2,800 m²
  • Гимар
  • Селска куќа, Фина, Куќа
  Види
 • За продажба!
  Пространа аголна куќа со панорамски поглед!

  Аргуао, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 195,000

  Се продава пространа аголна куќа во Аргуајо, Сантијаго дел Теиде, Тенерифе! Одлична локација во мирно мало гратче на југот на Тенерифе само за 15 ...

  • 3
  • 2
  • 341 m²
  • 140 m²
  • Аргуајо
  • Селска куќа, куќа
  Види
 • За продажба!
  Home Дом од соништата со градина во Маска, Тенерифе!

  Маска, Буенависта дел Норте Тенерифе

  € 295,000

  Совршено наоѓа куќа за продажба во прекрасното село Маска, Тенерифе !! Ова е највисоко наоѓаната куќа во Маска! Нема други згради ...

  • 5
  • 3
  • 260 m²
  • 515 m²
  • Маска
  • Куќа, куќа, вила
  Види
 • За продажба!
  Самостојна куќа со панорамски поглед и внатрешен двор!

  Чио, Гуја де Исора Тенерифе

  € 136,000

  Самостојна куќа со голем внатрешен двор и панорамски поглед во Чио, Гуја де Исора! Куќата има 2 спални и 1 бања, како ...

  • 2
  • 1
  • 85 m²
  • 220 m²
  • Гиа де Исора
  • Селска куќа, куќа
  Види
 • За продажба!
  Прекрасна Финка + Куќа + Овошје + Вода!

  Буенависта дел Норте, Буенависта дел Норте Тенерифе

  € 199,000

  Се продава Финца во националниот парк Тено, Буенависта дел Норте! Неверојатна локација и погледи! Само неколку минути далеку од океанот, плажите, природните ...

  • 80 m²
  • 11,000 m²
  • Буенависта дел Норте
  • Селска куќа, Финка, Куќа, земја
  Види
 • За продажба!
  Огромна Финка веднаш до Тејд Националниот парк

  Гранадила де Абона, Гранадила де Абона

  € 425,000

  Прекрасна финка за продажба на границата на Националниот парк Теиде. Огромен имот со лозје, 2 куќи и 2 резервоари за вода. Двете куќи се реновирани и имаат ...

  • 410 m²
  • 12,000 m²
  • Гранадила де Абона
  • Фина, Вила
  Види
 • Виртуелна турнеја
  Ресторан + Куќа + Земја! Нема соседи! Одлична локација!

  Ла Монтажета, Гарачико Тенерифе

  € 250,000

  Совршена деловна можност за инвестирање и инвестиции во Тенерифе! Се-во-едно: Голем ресторан, пространа куќа и плодно земјиште! Самостоен имот опкружен со прекрасна шума! Неверојатни панорамски ...

  • 615 m²
  • 4,000 m²
  • Гарачико
  • Комерцијална, Куќа во земја, Фина, куќа, ресторан
  Види

Повеќе одлични својства по категорија:

Случајни својства:

Шест случајни својства од нашата база на податоци.

Добредојдовте во АТЛАС Тенерифе!

Нашата компанија ATLAS Tenerife SL е регистрирана агенција за недвижнини, базирана на островот Тенерифе, Шпанија, која работи од 2009 година. Нашата мисија е да им обезбедиме на нашите клиенти најдобри имоти на најдобрите локации по најдобра цена! Ние зборуваме шпански, англиски, германски и руски. Ние сме горди на нашата способност да обезбедиме квалитетна и транспарентна услуга на клиентите и на нашите купувачи и продавачите. Нашето искуство и стручност во трансакциите со недвижнини и локалното законодавство за недвижнини е гаранција за безбедност и задоволство на нашите клиенти. Ние ❤ недвижен имот! Ние ❤ Тенерифе!
Сподели на Facebook
Сподели на Твитер
Сподели на поврзани
Сподели на vk
Сподели на телеграма
Сподели на whatsapp
Сподели на е-пошта
грешка: Содржина е заштитена !!