Типична канариска куќа со овоштарник и внатрешен двор во Монтажета!

  Ла Монтажета, Гарачико Тенерифе

  € 37,000

  ЗА ПРОДАБА: Типична канариска куќа на уникатно место на островот Тенерифе, опкружена со природа и борова шума! Совршена куќа за ...

  • 120 m²
  • 600 m²
  Селска куќа со панорамски поглед!

  Ла Вега, Икод де Лос Винос Тенерифе

  € 59,000

  ЗА ПРОДАБА: Селска куќа да се реновира во Ла Вега, Тенерифе! Неверојатни панорамски поглед на океанот и Teide! Пријатен и многу дискретен внатрешен двор. Стариот...

  • 160 m²
  • 480 m²
  Хотелски деловни можности во Плаза Дел Драго!

  Icod de Los Vinos, Icod de Los Vinos Tenerife

  € 397,000

  Совршена можност за успешен хотелски бизнис! Зграда 680м2 на едно од најпосетуваните места во Тенерифе - познатата Змејно дрво Плаза во ...

  • 680 m²
  • 805 m²
  Реновирана куќа со 360º Прегледи + Пространа паркинг!

  Лос Силос, Лос Силос Тенерифе

  € 109,000

  ЗА ПРОДАБА: Реновирана куќа во Сан Бернардо, Лос Силос, Тенерифе! Неверојатни 360º пати! Неодамна 100% реновиран! Голем приватен паркинг. Пријатен внатрешен двор. Соларни панели...

  • 2
  • 1
  • 150 m²
  • 470 m²
  Океан Пентхаус + Базен !!

  Плеја Сибора, Лос Силос Тенерифе

  € 97,000

  ЗА ПРОДАБА: Неверојатен имот во првиот океански ред во Порторито де Лос Силос, Тенерифе! Двособен стан со пентхаус на 8-ми кат со ...

  • 2
  • 1
  • 55 m²
  Стан 50 метри од плажа!

  Канделарија, Канделарија Тенерифе

  € 84,500

  Стан на 50 метри од плажа во Канделарија !! Многу добра локација и добро чуван комплекс! Во привилегирана околина. 7-ми кат со лифт. Тераса. Пливање ...

  • 1
  • 1
  • 40 m²
  Океан Фронт куќа + 4 годишни апартмани!

  Таганана, Санта Круз де Тенерифе Тенерифе

  € 319,000

  ЗА ПРОДАБА Директно кај Океанот! Рурален парк Алмакига од Анага! Зграда со четири празници + независна куќа во моментов се изнајмува како куќи за одмор ...

  • 180 m²
  Ресторан + Куќа + Земјиште! Изнајмување-на-сопствена!

  Ла Монтажета, Гарачико Тенерифе

  € 159,000

  ЦЕНА РЕДУЦИРАНА! ДАЛИ 159.000 € за купување-сега-или 200.000 евра за изнајмување до сопственост! Совршена LIFESTYLE деловна можност и можност за инвестирање во Тенерифе! Сè-во-едно: Голем ресторан, пространа куќа и ...

  • 615 m²
  • 4000 m²
  2-катниот Пентхаус на Big Oceanfront

  Сан Хуан де ла Рамбла, Сан Хуан де ла Рамбла Тенерифе

  € 189,000

  Дуплекс катче со катче со спектакуларен поглед на морето и северниот брег на Тенерифе. Многу светла и сончева, само 12-годишна зграда, 104 ...

  • 3
  • 2
  • 191 m²
  Апартман во плажа во Сан Маркос!

  Playa San Marcos, Icod de Los Vinos Tenerife

  € 74,000

  ЗА ПРОДАБА: Совршен стан во Плеја Сан Маркос! САМО 100 метри од плажа! Сончева тераса со поглед! Ниски такси во заедницата! Тивка локација! Лесно ...

  • 1
  • 1
  • 48 m²
  Голем 4-катн град Таунхаус 300м од плажа Ла Арена !!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде

  € 249,000

  Пространа 4-катна куќи на продажба во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Совршена локација на само 150 метри од океанот и 300 метри од ...

  • 3
  • 4
  • 172 m²
  Голем океан-куќа со неверојатни погледи !!

  Ел Порос, Арико Тенерифе

  € 279,000

  ЗА ПРОДАБА: Ексклузивен имот на морскиот брег во тивок крајбрежен град Ел Порис, на југот на Тенерифе, Канарските Острови, Шпанија! Топонимот „Порис“ во ...

  • 5
  • 2
  • 279 m²
  • 140 m²
  Куќа 60 метри од океанот во Алкала !!

  Алкала, Гиа де Исора Тенерифе

  € 385,000

  ЗА ПРОДАБА: Голем 4-ката имот во Алкала, Гиа де Исора, Тенерифе! Совршена локација на само 60 метри од океанот со панорамски поглед! 3 тераси, ...

  • 5
  • 3
  • 224 m²
  • 79 m²
  Простран стан во центарот на Лос Гигантес

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 159,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан во центарот на Лос Гигантс, Тенерифе! Совршена локација директно во центарот на градот, само неколку чекори подалеку од ...

  • 2
  • 1
  • 74 m²
  Стилски реновирана колонијална куќа! Океан 100м !!

  Ла Калета де Интернијан, Гарачико Тенерифе

  € 182,000

  Прекрасна и стилска колонијална куќа на само 100 метри од океанот и 200 метри од плажа на Ла Калета де Гарачико, Тенерифе !! Неодамна ...

  • 3
  • 3
  • 190 m²
  • 190 m²
  Пријатна куќа со поглед и градина

  Лас Манчас, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 158,000

  ЗА ПРОДАБА: Удобна куќа во прекрасното село Лас Манчас, Сантијаго дел Теиде, Тенерифе! 360º панорамски поглед кон океанот, долината и Ла ...

  • 3
  • 2
  • 90 m²
  • 400 m²
  Стан со океанот со базен !!

  Лос Силос, Буенависта дел Норте Тенерифе

  € 107,500

  ЗА ПРОДАБА: Стан во океанскиот ред во Плеја Сибора, Тенерифе !! Неверојатни панорамски поглед !! Совршена локација директно на океанот! Добро чуваната заедница со големо море ...

  • 1
  • 1
  • 54 m²
  Голема куќа + Бар 250м од плажа!

  Ла Калета де Интернијан, Гарачико Тенерифе

  € 189,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа 3-катна куќа во Ла Калета де Интерјан, Гарачико, Тенерифе! Многу добра локација на само 250 метри од плажа на Ла Калета! ...

  • 4
  • 4
  • 306 m²
АТЛАС Тенерифе
Ние - недвижнини! Ние ❤ Тенерифе!

На охоте. Прячемся от ветра. ...

23 0

Лос Силос, # Тенерифе ...

23 0
Пока вытаскивали того тунца хвост ему откусила акула или касатка 🦈

Пока вытаскивали того тунца хвост ему откусила акула или касатка 🦈 ...

18 0

Разгрузка можева во портут Лос Кристьянос, # Тенерифе ...

22 0
☀️Первые лучи солнца! # Маска, # Тенерифе

☀️Первые лучи солнца! # Маска, # Тенерифе ...

34 0

Домик мечты❤️❤️❤️ ...

26 0

Всегда будьте острожны при рыбалки с камней. Кладбище, Ла Калета де Гарачико, # Тенерифе ...

30 3
❤️Улочка ведущая на площадь Лос Силос, # Тенерифе

❤️Улочка ведущая на площадь Лос Силос, # Тенерифе ...

29 0

🌊🌊🌊Огромные волны после во Пуэрто де Ла Крус # Тенерифе ...

31 0

⛅️☁️🌤Танцующие облака сегодня утром на Маске # Тенерифе ...

32 0
Посадка на пляж Ла Калеты, # Тенерифе. Пилот оказался из Арабских Эмиратов. Отличный по-летнему тёплый солнечный день во середине феврали

Посадка на пляж Ла Калеты, # Тенерифе. Пилот оказался из Арабских Эмиратов. Отличный по-летнему тёплый солнечный день во середине феврали ...

22 1

Пляж Эль Дюк на # Тенерифе @ февраль 2020 🏖☀️🌴 ...

35 0
Деревушка Тено Альто на # тенерифе

Деревушка Тено Альто на # тенерифе ...

29 0