ATLAS Тенерифе ®
Агенција за имот

Ние ❤ недвижности! Ние ❤ Тенерифе!

од 2009 година
  Сончево стан 70 од плажа La Arena !!

  Playa de la Arena, Santiago del Teide Tenerife

  € 138,000

  За продажба убава стан во Playa de la Arena, Santiago del Teide, Тенерифе! Совршена локација за другата страна на улицата од природни песочни La Arena ...

  • кревет1
  • бањи1
  • 55
  Биг 4-ката Куќа во градот на 300 метри од плажа La Arena !!

  Playa de la Arena, Santiago del Teide

  € 285,000

  Пространа 4 спрата Куќа за продажба во Playa de La арена, Тенерифе! Совршена локација за само 150 метри од океанот и 300 метри од ...

  • кревет3
  • бањи4
  • 172
  Извонредна куќа 150 метри од плажа!

  Puerto de Santiago, Santiago del Teide Tenerife

  € 251,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Одлично пространа имотот со панорамски поглед на морето во стариот дел на градот Puerto de Santiago, Тенерифе! Совршена локација за само 150 метри од плажа и "Chica" ...

  • кревет4
  • бањи1
  • 160
  • Лот Големина90 метри
  Совршен дом за реновирање во Buenavista !!

  Las Lagunetas, Buenavista del Norte Tenerife

  € 55,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Многу убава куќа за реновирање во Buenavista, Тенерифе !! Совршена локација опкружен со природата со 360º пати, кристално чист воздух и тогаш апсолутниот мир ....

  • кревет3
  • бањи1
  • 95
  • Лот Големина150 метри
  Oceanfront стан со базен !!

  Los Silos, Buenavista del Norte Tenerife

  € 113,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Прво океанот ред стан со неверојатни ставови во Isla Baja, Тенерифе !! Еднособен стан во добра состојба во многу добра цена! ...

  • кревет1
  • бањи1
  • 54
  Oceanfront + пентхаус базен !!

  Playa Sibora, Los Silos Tenerife

  € 97,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Неверојатни имот во првиот ред во океанот Puertito de Los Силоси, Тенерифе! Две спални пентхаус апартман на 8-ми кат, со ...

  • кревет2
  • бањи1
  • 55
  Oceanfront голема куќа со неверојатни ставови !!

  El Porís, Arico Tenerife

  € 282,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Ексклузивно кејот на имотот во тивка крајбрежен град на Ел Poris, во јужниот дел на Тенерифе, Канарски Острови, Шпанија! Топонимот "Porís" во ...

  • кревет5
  • бањи2
  • 279
  • Лот Големина140 метри
  Oceanfront пространа стан со 2 тераси + гаража !!

  Playa Sibora, Los Silos Tenerife

  € 128.000

  ЗА ПРОДАЖБА: Прво океанот ред стан во Playa Sibora, Лос Силоси, Тенерифе !! Неверојатни имот со панорамски океанот пати неколку чекори подалеку од Атлантикот ...

  • кревет2
  • бањи1
  • 95
  Луксузни модерна куќа со панорамски поглед!

  Arguayo, Santiago del Teide Tenerife

  € 385,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Неодамна се изгради луксузен имот во селото Arguayo, Santiago del Teide, Тенерифе. Две одделни згради одделени со прекрасна атмосфера двор: ...

  • кревет5
  • бањи4
  • 300
  • Лот Големина500 m²
  Голема куќа + бар 200 метри од океанот во La Caleta !!

  La Caleta de Interián, Garachico Tenerife

  € 189.000

  ЗА ПРОДАЖБА: пространа куќа во Ла Caleta де Interian, Garachico, Тенерифе! Само 200 метри од океанот и на 350 метри од плажа на ...

  • кревет4
  • бањи2
  • 306
  Огромна куќа со неверојатен поглед над плажа Socorro!

  Los Realejos, Los Realejos Tenerife

  € 135,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Неверојатни сопственост над плажа Socorro, Тенерифе! Три пространи тераси со панорамски поглед на океанот и плажа Socorro! Посебен пентхаус апартман на ...

  • кревет5
  • бањи2
  • 400
  • Лот Големина100 m²
  Дуплекс + заклучи до гаража на 200 метри од плажа!

  Tajao, Arico Tenerife

  € 143.000

  ЗА ПРОДАЖБА: Неверојатни имот во Сан Мигел де Tajao, Тенерифе! Само 200 метри од плажа, риболов пристаништето и најдобрите рибни ресторани на ...

  • кревет2
  • бањи2
  • 90
  Oceanfront студиото стан во Playa Сан Маркос !!

  Playa San Marcos, Icod de Los Vinos Tenerife

  € 92,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Убава oceanfront стан во Playa Сан Маркос, Тенерифе !! Прво океанот ред !!! Прозорците во секоја соба со прекрасни океанот пати !! Лифт ќе трае ...

  • кревет1
  • бањи1
  • 65
  Градежни парцели во La Caleta 150 метри од плажа !!

  La Caleta de Interián, Garachico Tenerife

  € 47,000

  ЗА ПРОДАЖБА: Две прекрасни градежни парцели во срцето на Ла Caleta де Garachico, Тенерифе! Изградба на куќата на вашите соништа во океанот! ...

   Лот Големина102 + 188 m²
  Голема тераса Пентхаус со панорамски поглед!

  Лос Gigantes, Santiago del Teide Тенерифе

  € 240,000

  За продажба: Најдобро имот со панорамски поглед на океанот во Лос Gigantes, Тенерифе! Станот се наоѓа на последниот кат со само еден директен сосед ....

  • кревет1
  • бањи1
  • 94
  Апартман помалку од 100 метри од плажа!

  La Caleta de Interián, Garachico Tenerife

  € 84,000

  Убава beachside стан за продажба во La Caleta де Interian, Тенерифе! Станот е речиси нов! Совршено се наоѓа во вториот ред во океанот ...

  • кревет2
  • бањи1
  • 65
  Две куќи за една цена

  Palmar, Buenavista del Norte

  € 67,000

  За продажба две странични земјата куќи во Palmar, национален парк Teno, Тенерифе. Канарски Острови. Одлична понуда за оние кои обожаваат природата и спокојство. Еден ...

  • кревет3
  • бањи2
  • 125
  • Лот Големина135 метри
  Луксузна вила со панорамски поглед на океанот во Garachico !!

  Garachico, Garachico Tenerife

  € 318.000

  Неверојатни имот за продажба, во Garachico, Тенерифе! Пространа модерна луксузна куќа 360º со убави погледи на Атлантскиот океан и Националниот парк Teno! ...

  • кревет3
  • бањи4
  • 260
  • Лот Големина422 m²
грешка: Содржина е заштитена !!