Имот за продажба во јужна Тенерифе!

Имот за продажба во јужната климатска зона на Тенерифе со пролет-лето време и многу сонце во текот на целата година!

Важно е да не го мешате географскиот југ на Тенерифе со климатскиот југ!

На крајот, она што навистина е важно е времето! Некои луѓе претпочитаат сончево и суво Југ, други помалку сончево, но многу позеленско Северно од Тенерифе.

Тука е климатската мапа на островот - всушност тоа е карта на врнежи од дожд. На црвено-портокаловата боја го претставува она што луѓето го нарекуваат Јужна Тенерифе (понекогаш без да се знае ова). Исто така, треба да се земе во предвид, таа апкслузија. на секои 100 метри од крајбрежјето температурата се спушта за 1ºС, додека се искачувате на планината.

Како што можете да видите, постојат неколку јужни климатски места во географскиот север на островот! На пример, Санта Круз и Игуеста, кои се скоро северно-дел од Тенерифе, всушност имаат пролет-лето времето во текот на целата година.

 • За продажба!
  Новоизграден стан во Ел Медано!

  Ел Медано, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 252,000

  Сосема нов стан со 2 спални соби, 1 купатило, тераса и градина од вкупно 150 метри во новиот комплекс во Ел Медано, Тенерифе! ...

  • 2
  • 1
  • 150 m²
  • Ел Медано
  • Стан
 • За продажба!
  Реновиран стан во Плеја Де Сан Хуан!

  Плеја де Сан Хуан, Гиа де Исора Тенерифе

  € 135,000

  Супер светла стан со 2 спални во тивок дел од Плеја де Сан Хуан, Тенерифе! Станот се наоѓа на 2 кат во ...

  • 2
  • 1
  • Сан Хуан плажа
  • Стан
 • За продажба!
  Стан во близина на плажата Лас Терезитас!

  Сан Андрес, Санта Круз де Тенерифе Тенерифе

  € 115,000

  Се продава: Простран стан во Сан Андрес, Тенерифе! Сместено во тивок дел од градот на 1 км од познатата плажа Лас Терезитас. Прекрасна ...

  • 3
  • 1
  • 80 m²
  • Лас Терезитас
  • Стан
 • За продажба!
  Прекрасен стан во Лос Гигантс!

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 160,000

  Прекрасен стан во Лос Гигантес, Тенерифе! Панорамски поглед кон океанот, карпите и марината на Лос Гигантс. Совршена локација на тивка ...

  • 1
  • 1
  • 50 m²
  • Лос Гигантс
  • Стан
 • За продажба!
  Стилска куќа во Алкали на 50 метри од океанот!

  Алкала, Гиа де Исора Тенерифе

  € 335,000

  Се продава: Куќа со 4 спални во огништето на Алкала, Гиа де Исора, Тенерифе! Совршена локација на само 50 метри од океанот, неколку чекори ...

  • 4
  • 2
  • 150 m²
  • Алкала
  • куќа
 • За продажба!
  Ексклузивен стан на море со неверојатна тераса!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде

  € 199,000

  Ексклузивен прв океански стан за продажба во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Се чувствува како да живеете на брод за крстарење. Терасата е целосно ...

  • 1
  • 1
  • 50 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
  Пријатна куќа со поглед и градина

  Лас Манчас, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 158,000

  ЗА ПРОДАБА: Удобна куќа во прекрасното село Лас Манчас, Сантијаго дел Теиде, Тенерифе! 360º панорамски поглед кон океанот, долината и Ла ...

  • 3
  • 2
  • 90 m²
  • 400 m²
  • Сантијаго дел Теид
  • Селска куќа, куќа
 • За продажба!
  Простран океан пред стан во плеја арена!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 132,000

  Прекрасен стан на 50 метри од океанот во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Совршена локација во најдобриот дел од градот! Панорамски ...

  • 2
  • 1
  • 69 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Стан со туристичка лиценца во Арона!

  Арона, Арона Тенерифе

  € 79,900

  Се продава стан со туристичка лиценца во Арона, Тенерифе! Станот се состои од 1 спална соба, 1 бања, дневна соба со кујна, внатрешен двор и ...

  • 1
  • 1
  • 55 m²
  • Стан
 • За продажба! Цената се намали!
  Куќа во Алкали, Тенерифе со туристичка лиценца !!

  Алкала, Гиа де Исора Тенерифе

  € 229,000

  Се продава во Алкала, Тенерифе! Простран дом во 3 нивоа: Приземје: дневна соба, кујна и wc. 1 кат: 3 спални, 1 со приватна ...

  • 4
  • 2
  • 180 m²
  • Алкала
  • Condo / Townhome / Row Home, House
 • За продажба!
  Пентхаус на 50 метри од океанот во Лас Галетас, Арона!

  Лас Галетас, Арона Тенерифе

  € 82,000

  Стан на продажба во Лас Галетас, Арона, Тенерифе. Прекрасен поглед кон морето! Совршено лоциран во близина на плажата во центарот на градот! Непобедлива цена! ...

  • 1
  • 45 m²
  • Арона
  • Апартман, Пентхаус
 • За продажба!
  Дуплекс со гаража, базен и поглед на панорамски океан!

  Лас Калетиillasас, Канделарија Тенерифе

  € 190,000

  ПРОДАБА во Лас Калетиillasас, Канделариас, Тенерифе! Пространа дуплекс со 85м2 изградена + 35м тераса со панорамски поглед кон океанот. Има лифт, гаража ...

  • 2
  • 2
  • 85 m²
  • Канделарија
  • Апартман, Condo / Townhome / Row Home, Дуплекс
 • За продажба!
  Стан на 10-ти кат со панорамски поглед во Плеја Параизо!

  Плеа Параизо, Адеје Тенерифе

  € 168,000

  Прекрасен стан за продажба во Плеја Парасио, Тенерифе пред кафе Хард Рок! Станот се наоѓа во Парасело дел Сур ...

  • 1
  • 1
  • 46 m²
  • Адехе
  • Стан
 • За продажба!
  Куќа за враќање + земјиште со поглед во Таучо, Адеје!

  Таучо, Адеје Тенерифе

  € 69,000

  • 113 m²
  • 203 m²
  • Адехе
  • Селска куќа, куќа
 • За продажба!
  Фанка со винова лоза и панорамски океан!

  Гиа де Исора, Гиа де Исора Тенерифе

  € 99,000

  ЗА ПРОДАБА: Прекрасна фина во arарал, Гиа де Исора, Тенерифе! Фина со неверојатни панорамски поглед над брегот од Адеје до Лос Гигантс! Две ...

  • 5400 m²
  • Гиа де Исора
  • Куќа во земја, Фанка, Куќа, Винарија
 • За продажба!
  Се продава прекрасна куќа во близина на Таганана!

  Таганана, Санта Круз де Тенерифе Тенерифе

  Направи понуда!

  Прекрасна селска куќа во областа Таганана, Тенерифе! 80 кв.м. куќа на 800 кв.м. заговор, двокреветна соба, бања, дневна соба, опремена кујна. Имот ...

  • 1
  • 1
  • 80 m²
  • 800 m²
  • Таганана
  • Селска куќа, Фина, Куќа
 • За продажба!
  Економски стан во близина на плажата во Ел Порис!

  Ел Порос, Арико Тенерифе

  € 79,000

  Се продава: Мал пријатна стан на продажба во Ел Порис де Абона, Тенерифе на неколку метри од плажа и шеталиштето! Станот е ...

  • 1
  • 1
  • 56 m²
  • Ел Порос
  • Стан
 • За продажба!
  Простран стан во Плеја Де Сан Хуан!

  Плеја де Сан Хуан, Гиа де Исора Тенерифе

  € 229,000

  Се продава стан во многу добра состојба и многу добро сместен во Плеја де Сан Хуан, Гиа де Исора, Тенерифе. Тој е целосно опремен, ...

  • 3
  • 2
  • 80 m²
  • Сан Хуан плажа
  • Стан
 • За продажба!
  Апартман во паркот Лагуна I

  Лас Америка, Адеје Тенерифе

  € 189,000

  Се продава: Апарт во Паркот Лагуна I лоциран во Лас Америка (Коста Адеје), Тенерифе! 1 спална соба, 1 купатило, независна кујна, кат број 2, ентериер ...

  • 1
  • 1
  • 60 m²
  • Адехе
  • Стан
 • За продажба!
  Вила на островот Рак, Лос Гигантс!

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 850,000

  Се продава: Пространа куќа со сопствен двор, базен и гаража на Crab Island, Los Gignates, Tenerife! Куќата се состои од живо ...

  • 2
  • 2
  • 320 m²
  • Лос Гигантс
  • Куќа, Вила
 • За продажба!
  Два апартмани со неверојатни погледи кон карпите на Лос Гигант!

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 375,000

  Совршено лоциран имот на крајот на тивка станбена улица со прекрасен поглед кон карпите на Лос Гигантс, Сантијаго дел Теиде, Тенерифе! Овие две ...

  • 3
  • 2
  • 155 m²
  • Лос Гигантс
  • Апартман, Condo / Townhome / Row Home, куќа
 • За продажба!
  Совршено лоциран стан пред плажата Ла Арена!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 134,000

  Се продава: Стан во урбанизација „Тагара“, Плеја де ла Арена, Тенерифе! Совршена локација на помалку од 100 метри од песочна плажа Ла Арена! Сончева тераса ...

  • 1
  • 1
  • 55 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Стан пред плажа во Плаја Де Сан Хуан!

  Плеја де Сан Хуан, Гиа де Исора Тенерифе

  € 255,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран и модерен стан на морскиот брег во огништето на Плеја де Сан Хуан, Тенерифе! Ексклузивна локација директно пред ...

  • 3
  • 2
  • 90 m²
  • Сан Хуан плажа
  • Стан
 • За продажба!
  Преден ред на големите океани дома во Ел Медано!

  Ел Медано, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 315,000

  ЗА ПРОДАБА: Прекрасен простран имот во океанскиот фронт Ел Медано, Тенерифе! Трикатна куќичка со приватна гаража со директен влез од гаражата до ...

  • 3
  • 3
  • 290 m²
  • Ел Медано
  • Condo / Townhome / Row Home, House
 • За продажба!
  Пространа океана пред куќа во Пунта Негра, Плеја Де Ла Арена

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 685,000

  Пространа одвоена куќа на само 10 метри од океанот. Едно од најдобрите населби во Тенерифе. Базен на заедницата. Приватна гаража. Сонцето од ...

  • 5
  • 4
  • 240 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Куќа, Вила
 • За продажба!
  Стан на морето во палмар!

  Палм Мар, Арона Тенерифе

  € 199,000

  ЗА ПРОДАБА: Стан во урбанизацијата „Фламинго“ во Палм-мар, Тенерифе! Многу центрична локација само 450 метри од морето. Панорамски поглед кон градот ...

  • 2
  • 1
  • Палма-мар
  • Стан
  Стан пред плажа во Ел Медано!

  Ел Медано, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 168,000

  Се продава: Одличен преден имот на плажа во Ел Медано, Тенерифе! Прв океански ред! Неверојатни панорамски поглед! Станот се продава наместен, а паркинг ...

  • 2
  • 1
  • 58 m²
  • Ел Медано
  • Стан
 • За продажба!
  Апартман со градина на морето во близина на плажата Ла Теџета!

  Ел Медано, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 210,000

  ЗА ПРОДАБА: Одличен стан со градина и поглед на океанот во Ел Медано, Тенерифе! Стан со 2 спални (10м + 8м) + 1 соба без прозорец ...

  • 2
  • 1
  • 122 m²
  • Ел Медано
  • Стан
 • За продажба!
  Убав стан во Сан Исидро!

  Сан Исидро, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 79,000

  ЗА ПРОДАБА: разделување во Сан Исидро, Тенерифе многу добро сместено, среде авенида Санта Круз. Комплетна кујна во добра состојба, купатило, ...

  • 1
  • 1
  • Сан Isidro
  • Стан
 • За продажба!
  Стан 100 метри од океанот!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 139,000

  Се продава: Стан во Порто Сантијаго 100 метри од плажа. Станува збор за стан лоциран на првиот кат каде на оној ...

  • 1
  • 1
  • 52 m²
  • Порто де Сантијаго
  • Стан
 • За продажба!
  Огромен преден стан на плажа 215 м.в.!

  Радазул, Канделарија Тенерифе

  € 440,000

  Се продава: Пространа и луксузна предност пред плажа во Радазул, Тенерифе! Прекрасно одморалиште крај до главниот град Санта Круз. Неверојатен панорамски ...

  • 5
  • 3
  • 215 m²
  • Канделарија
  • Стан
 • За продажба!
  Стан пред плажа - Плаа Чица

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 137,000

  Се продава: Океан пред стан во близина на Плеја Чица, Тенерифе! Практично лоциран во центарот на стариот град во Порто де Сантијаго! Неверојатни погледи за ...

  • 2
  • 1
  • 70 m²
  • Стан
 • За продажба!
  Реновиран стан во вили Канарија, Адеје

  Адеје, Адеје Тенерифе

  € 129,000

  Се продава во Коста Адеје, Тенерифе: Неодамна реновиран стан во „Вили Канариас“ кај трговскиот центар „Гран Сур“. Многу добра локација во комплексот. Ниска ...

  • 1
  • 1
  • 55 m²
  • Адехе
  • Стан
  Beachfront Cave House, South Coast Tenerife

  Канделарија, Канделарија Тенерифе

  € 129,000

  Прекрасна пештерска куќа на плажа на продажба во Плеја Виуда, Канделарија, Јужна Тенерифе. Совршено тивко место за одмор. Многу добар пристап до автопатот ТФ-1 ...

  • 3
  • 2
  • 120 m²
  • 100 m²
  • Playa Viuda
  • Condo / Townhome / Row Home, Дуплекс, Куќа
 • За продажба!
  Стан 50 метри од плажа!

  Канделарија, Канделарија Тенерифе

  € 84,500

  Стан на 50 метри од плажа во Канделарија !! Многу добра локација и добро чуван комплекс! Во привилегирана околина. 7-ми кат со лифт. Тераса. Пливање ...

  • 1
  • 1
  • 40 m²
  • Канделарија
  • Стан
 • За продажба!
  Стан во Сан Евгенио, Коста Адеје

  Сан Евгенио, Адеје Тенерифе

  € 129,900

  Стан на продажба во Коста Адеје, Сан Евгенио, област Торвискас Алто во комплексот Парк Каледонија. Станот се продава комплетно наместен. Дневна соба, 1 спална соба, ...

  • 1
  • 1
  • 60 m²
  • Лас Америка
  • Стан
  Океан Фронт куќа + 4 годишни апартмани!

  Таганана, Санта Круз де Тенерифе Тенерифе

  € 319,000

  ЗА ПРОДАБА Директно кај Океанот! Рурален парк Алмакига од Анага! Зграда со четири празници + независна куќа во моментов се изнајмува како куќи за одмор ...

  • 180 m²
  • Стан, Комерцијален, Селска куќа, Куќа, Инвестиции
 • За продажба!
  Голема реновирана куќа во Палмар!

  Палм Мар, Арона Тенерифе

  € 550,000

  ЗА ПРОДАБА: полупратена куќа комплетно реновирана. Сместено е во станбената област Палм Мар, Арона. Се состои од 3 големи спални соби, една ...

  • 3
  • 2
  • 250 m²
  • 200 m²
  • Палма-мар
  Голем 4-катн град Таунхаус 300м од плажа Ла Арена !!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде

  € 249,000

  Пространа 4-катна куќи на продажба во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Совршена локација на само 150 метри од океанот и 300 метри од ...

  • 3
  • 4
  • 172 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Апартман, Condo / Townhome / Row Home, Дуплекс
 • За продажба!
  Агол Апартман во поглед на море во „оливија Зајдисонце“

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде

  € 220,000

  Се продава модерен стан во Плеја де ла Арена, Тенерифе. Област Лос Гигантс. Голема аголна тераса со поглед кон морето. Современ комплекс со големо пливање ...

  • 2
  • 1
  • 65 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
  Голем океан-куќа со неверојатни погледи !!

  Ел Порос, Арико Тенерифе

  € 279,000

  ЗА ПРОДАБА: Ексклузивен имот на морскиот брег во тивок крајбрежен град Ел Порис, на југот на Тенерифе, Канарските Острови, Шпанија! Топонимот „Порис“ во ...

  • 5
  • 2
  • 279 m²
  • 140 m²
  • Ел Порос
  • Куќа, Вила
 • За продажба!
  Куќа 60 метри од океанот во Алкала !!

  Алкала, Гиа де Исора Тенерифе

  € 385,000

  ЗА ПРОДАБА: Голем 4-ката имот во Алкала, Гиа де Исора, Тенерифе! Совршена локација на само 60 метри од океанот со панорамски поглед! 3 тераси, ...

  • 5
  • 3
  • 224 m²
  • 79 m²
  • Алкала
  • Куќа, Пентхаус
 • За продажба! Цената се намали!
  Луксузен стан во Лос Гигантс!

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 139,500

  ЗА ПРОДАБА: Прекрасен стан во луксузен комплекс во Лос Гигантс, Тенерифе! Два големи базени и Jacакузи! Пространа тераса со поглед на океанот! Воздух ...

  • 1
  • 1
  • 67 m²
  • Стан
  Простран стан во центарот на Лос Гигантес

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 159,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан во центарот на Лос Гигантс, Тенерифе! Совршена локација директно во центарот на градот, само неколку чекори подалеку од ...

  • 2
  • 1
  • 74 m²
  • Лос Гигантс
  • Стан
 • За продажба!
  Пентхаус со голема тераса со панорамски поглед!

  Лос Гигантес, Сантијаго дел Теидериер

  € 240,000

  За продажба: Извонреден имот со панорамски поглед на океанот во Лос Гигантес, Тенерифе! Станот се наоѓа на последниот кат со само еден директен сосед….

  • 1
  • 1
  • 94 m²
  • Лос Гигантс
 • За продажба!
  Океан пред стан со базен

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде

  € 139,000

  Неодамна реновиран стан на продажба во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Прегледот на океанот над плочките покриви дава чувство на Медитеранот. Комплетно опремени и опремени. Пливање ...

  • 1
  • 1
  • 65 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Фина-вила близу Плеја Де Ла Арена

  Playa de la Arena, Guia de Isora

  € 645,000

  Се продава голема фина во Куева де Полво, во близина на Плеја де ла Арена, Лос Гигантес, Тенерифе. Совршена локација. Повеќе од 1,5 хектари рамен ...

  • 3
  • 2
  • 115 m²
  • 20375 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Фина, Вила
 • За продажба!
  Стан со поглед кон морето во Порто Сантијаго!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 152,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан со панорамски поглед во Порто де Сантијаго, Тенерифе! Две спални соби и голема дневна соба! Неверојатна сончева тераса со панорамски океан ...

  • 2
  • 1
  • Порто де Сантијаго
  • Стан
 • За продажба!
  Одлична куќа 150 метри од плажа!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 189,000

  ЗА ПРОДАБА: Одличен простран имот со панорамски поглед кон морето во стариот град Порто де Сантијаго, Тенерифе! Совршена локација на само 150м од плажата „Чица“ и ...

  • 4
  • 1
  • 160 m²
  • 90 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Куќа, Пентхаус
 • За продажба!
  Убав компактен апартман на плажа на плажа + базен!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 92,000

  ЗА ПРОДАБА: Многу посебен имот во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Многу убав и пријатна компактен стан само на 100 метри од Ла Арена ...

  • 1
  • 1
  • 36 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Голем стан во Порто Сантијаго !!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 132,000

  ЗА ПРОДАБА: Стан во Порто Сантијаго, Тенерифе !! Убав стан во центарот на Порто Сантијаго. Пространа и функционална !! Идеално за семејство со деца. Во близина на игралиштето, ...

  • 3
  • 1
  • 100 m²
  • Порто де Сантијаго
  • Стан
 • За Изнајмување
  100% обновен пентхаус на ексклузивна локација!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 1,600 по месец

  ЗА ПРОДАБА: Ексклузивен имот во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Ова е највисокиот агол Пентхаус стан ексклузивно сместен на работ без ...

  • 2
  • 1
  • 61 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Апартман, Пентхаус
 • За продажба!
  Луксузен стан + Бесконечен базен на покривот !!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 325,000

  ЗА ПРОДАБА: Луксузен стан со поглед на океанот и базен на заедницата во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Пространа неодамна изградена стан со две големи тераси ...

  • 3
  • 2
  • 161 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Куќа да се врати во центарот на Сан Андрес!

  Сан Андрес, Санта Круз де Тенерифе Тенерифе

  € 105,000

  ЗА ПРОДАБА: Удобна куќа во центарот на Сонце Андрес, Тенерифе! Совршена локација на една од најдобрите улици во градот. Само 150 ...

  • 2
  • 1
  • 70 m²
  • Лас Терезитас
  • Condo / Townhome / Row Home, House
 • За продажба!
  Простран стан во близина на плажата Ла Арена!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 137,000

  ПРОДАБА: Простран агол во близина на плажата Ла Арена, Тенерифе! Плажата е оддалечена само неколку минути пеш! Поглед на морето од прозорецот за спални ...

  • 1
  • 1
  • 70 m²
  • Плеја де ла Арена
 • За продажба!
  Дуплекс + Заклучи гаража 200 метри од плажа!

  Таџао, Арико Тенерифе

  € 143,000

  ЗА ПРОДАБА: Неверојатен имот во Сан Мигел де Тајао, Тенерифе! Само 200 метри од плажа, рибарско пристаниште и најдобрите рибни ресторани на ...

  • 2
  • 2
  • 90 m²
  • Тајаоо
  • Апартман, Condo / Townhome / Row Home, Дуплекс
  Стан + Паркинг 100м од океанот!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 147,000

  ЗА ПРОДАБА: Стан + место за паркирање во подземна гаража, Плеја де ла Арена, Тенерифе! Само 100 метри од океанот! Две минути пешачење до ...

  • 1
  • 1
  • 60 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Центричен стан со внатрешен двор во Порто Де Сантијаго!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 140,000

  ЗА ПРОДАБА: Прекрасен стан во центарот на Порто де Сантијаго, Тенерифе! Се наоѓа на вториот кат на убава зграда во близина на Лидл и ...

  • 2
  • 1
  • 70 m²
  • Порто де Сантијаго
  • Стан
 • За продажба!
  Ексклузивно пространа просторија Пентхаус во Лос Гигант

  Лос Гигантс, Сантијаго дел Теид

  € 695,000

  Ексклузивен пентхаус стан на продажба во Лос Гигантес, Тенерифе. Прекрасен панорамски поглед кон океанот, Лос Гигантс карпи и планината Теиде! Многу приватно и ...

  • 3
  • 3
  • 180 m²
  • Лос Гигантс
  • Апартман, Пентхаус
 • За продажба!
  Апартман на голема тераса во Коста Дел Силенсио!

  Коста дел Силенсио, Арона Тенерифе

  € 158,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан со 2 спални соби во Коста дел Силенсио, Тенерифе! Најдобрата заедница во градот со тениски игралишта, базени и добро ...

  • 2
  • 1
  • 65 m²
  • Коста дел Силенсио
  • Стан
 • За продажба!
  Модерен и простран стан во Порто Де Сантијаго!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 132,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа и модерна сопственост во центарот на Порто де Сантијаго, Тенерифе! Само неколку чекори подалеку од плажата, баровите, продавниците, супермаркетите, ...

  • 2
  • 1
  • 60 m²
  • Порто де Сантијаго
  • Стан
 • За продажба! Цената се намали!
  Прекрасна куќа со поглед на океаните во Гваја Де Исора!

  Гиа де Исора, Гиа де Исора Тенерифе

  € 195,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа и убава домашна куќа во центарот на Гиа де Исора, Тенерифе !! Совршена локација на тивка улица на само неколку чекори ...

  • 3
  • 2
  • 140 m²
  • Гиа де Исора
  • Condo / Townhome / Row Home, House
 • За продажба!
  Две куќи + Патио на една парцела!

  Аргуао, Гиа де Исора Тенерифе

  € 145,000

  Две куќи на една парцела во Аргуао, во близина на Сантијаго дел Теиде, Тенерифе. Локацијата е неверојатна! Тивко село само 15 минути од Лос ...

  • 3
  • 2
  • 390 m²
  • 300 m²
  • Аргуајо
  • куќа
 • За продажба!
  Стан на плажа + Гаража во Канделарија !!!

  Канделарија, Канделарија Тенерифе

  € 78,000

  Се продава: Пријатен стан на само 80 метри од пристаништето и плажата во Канделарија, Тенерифе !!! Многу добра локација и цена во една од ...

  • 1
  • 1
  • 40 m²
  • Канделарија
  • Стан
 • За продажба!
  Прекрасна вила-фина во близина на Лос Гигантс!

  Лос Гигантс, Сантијаго дел Теид

  € 895,000

  Финка се продава во Ла Калдера на 5 минути возење од Лос Гигинас и Плеја де ла Арена, Тенерифе. Модерна куќа со базен и ...

  • 3
  • 2
  • 120 m²
  • 35000 m²
  • Лос Гигантс
  • Фина, Вила
 • За продажба!
  Градската куќа ќе се реновира во Сантијаго Дел Теид !!

  Сантијаго дел Теид, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 82,000

  ЗА ПРОДАБА: Градска куќа со внатрешен двор за да се реновира во Сантијаго дел Теиде, Тенерифе !! Централна локација на средина на главната улица во ...

  • 2
  • 1
  • Сантијаго дел Теид
  • Селска куќа, куќа
 • За продажба!
  Луксузен стан со гаража во Тамаимо!

  Тамаимо, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 153,000

  Се продава простран луксузен стан во Тамаимо, Тенерифе! Убави погледи од терасата. Приватен паркинг место во подземна гаража. Лифтови. Дополнителна просторија за складирање ...

  • 3
  • 2
  • 90 m²
  • Тамаимо
  • Стан
 • За продажба!
  Вила со базен близу Лос Гигантес !!

  Ла Калдера, Сантијаго дел Теиде 38683

  € 647,000

  Се продава голема одвоена вила со поглед на океанот во Ла Калдера, на патот од Лос Гигантс до Тамаимо. Тивко и убаво место без ...

  • 5
  • 3
  • 420 m²
  • 11000 m²
  • Лос Гигантс
  • Вила
 • За продажба!
  Дуплекс стан со поглед на океанот

  Лос Гигантс, Сантијаго дел Теид

  € 248,000

  Се продава прекрасен стан со поглед кон океанот и карпите на Лос Гиганте во градежен комплекс со загреан базен. Апартманот се состои од 2 спални, ...

  • 2
  • 2
  • 100 m²
  • Лос Гигантс
  • Стан
 • За продажба!
  Куќа со винарија + Земјиште на продажба во Таучо !!

  Таучо, Адеје Тенерифе

  € 177,000

  ЗА ПРОДАБА: Убав имот во Таучо, Тенерифе! Совршено место за мирно живеење или за професионални изнајмувања! Можност за претворање на куќата во две одделни ...

  • 165 m²
  • 1582 m²
  • Адехе
  • Селска куќа, куќа
 • За продажба!
  Прекрасна куќа со внатрешен двор во Арико !!

  Арико, Арико Тенерифе

  € 157,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа сопственост во Арико Виејо, Тенерифе! Прекрасна голема куќа на прекрасно место! 5 спални соби, 2 кујни, 2 дневни соби, 3 купатила, ...

  • 5
  • 3
  • 250 m²
  • Арико
  • Селска куќа, куќа
 • За продажба!
  Простран стан во центарот на Порто Де Сантијаго!

  Порто де Сантијаго, Сантијаго дел Теидерифе

  € 150,000

  ЗА ПРОДАБА: Простран стан во центарот на Порто де Сантијаго, Тенерифе! 3 спални соби и голема дневна соба со кујна. Панорамска аголна тераса. Приватниот ...

  • 3
  • 1
  • 95 m²
  • Порто де Сантијаго
  • Стан
 • За продажба!
  Урбана градежна парцела со поглед на океанот во близина на Плаза Де Тамаимо !!

  Тамаимо, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 87,000

  ЗА ПРОДАБА: Голем урбан пророк во близина на Плаза де Тамаимо, Тенерифе! Совршена локација со поглед на океанот ограничена со баранко на Тамаимо. Никој нема да гради ...

  • 1200 m²
  • Тамаимо
  • Земјиште, заговор
 • За продажба!
  Урбана зграда заговор со поглед на океаните во Тамаимо !!

  Тамаимо, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 68,000

  ЗА ПРОДАБА: 700 кв.м. имот во Тамаимо, Тенерифе! 100% урбана градежна парцела со панорамски поглед кон океанот и планините! Совршена локација во тивкиот дел ...

  • 88 m²
  • 683 m²
  • Тамаимо
  • Земјиште, заговор
 • За продажба!
  Комерцијални простории на главниот пат за да се удрите во Тамаимо!

  Тамаимо, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 200,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространи деловни простории во градот Тамаимо на главната улица до Теиде. Автобуска станица веднаш пред канцеларијата….

  • 180 m²
  • Тамаимо
  • Комерцијални
 • За продажба!
  Апартман со базен 300м од плажа!

  Лас Калетиillasас, Канделарија Тенерифе

  € 210,000

  ЗА ПРОДАБА: Одличен имот на само 300 метри од песочна плажа во Лас Калетиillasас, Тенерифе!

  • 1
  • 1
  • Канделарија
  • Стан
 • За продажба!
  Стан со базен 300м од плажа во Лас Калетилас!

  Лас Калетиillasас, Канделарија Тенерифе

  € 185,000

  ЗА ПРОДАБА: Одличен имот на само 300 метри од песочна плажа во Лас Калетиillasас, Тенерифе!

  • 1
  • 1
  • Канделарија
  • Стан
 • За продажба!
  Пространа куќа во Гранадила Де Абона!

  Гранадила де Абона, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 115,000

  ЗА ПРОДАБА: Неодамна обновена куќа во Гранадила де Абона, Тенерифе! Можност за изградба на повеќе подови! Пространа внатрешна внатрешен двор! Куќата е подготвена за живеење!

  • 3
  • 1
  • 150 m²
  • 150 m²
  • Гранадила де Абона
  • куќа
 • За продажба!
  Простран морски стан во Ел Порис !!

  Ел Порос, Арико Тенерифе

  € 169,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа приморска сопственост во Ел Порис, Тенерифе! Одличен стан со поглед на океаните само 150 метри од водата! Добро чуван комплекс со замав ...

  • 2
  • 1
  • 63 m²
  • Ел Порос
  • Стан
 • За продажба!
  Старата колонијална куќа да се врати во центарот на Арона !!

  Арона, Арона Тенерифе

  € 160,000

  ЗА ПРОДАБА: Стара колонијална куќа да се врати во центарот на стариот град Арона, Тенерифе! Многу добра локација во тивок дел од ...

  • 5
  • 1
  • 300 m²
  • Арона
  • Колонијална куќа, куќа
 • За продажба!
  Голема колонијална куќа + земја во центарот на Арона !!

  Арона, Арона Тенерифе

  € 242,000

  ЗА ПРОДАБА: Голема колонијална куќа да се врати во центарот на стариот град Арона, Тенерифе! Многу добра локација во тивок дел од ...

  • 362 m²
  • 1432 m²
  • Арона
  • Колонијална куќа, куќа
 • За продажба!
  Нов простран стан во близина на Плеја Де Сан Хуан !!

  Агуа Далче, Гиа де Исора Тенерифе

  € 121,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа нова сопственост само 3 минути оддалечена од плажа на Плеја де Сан Хуан, Тенерифе! Совршена локација на тивка станбена ...

  • 3
  • 1
  • 75 m²
  • Сан Хуан плажа
  • Стан
 • За продажба!
  Нов простран стан во близина на Плеја Де Сан Хуан !!

  Агуа Далче, Гиа де Исора Тенерифе

  € 115,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа нова сопственост само 3 минути оддалечена од плажа на Плеја де Сан Хуан, Тенерифе! Совршена локација на тивка станбена ...

  • 2
  • 1
  • 70 m²
  • Сан Хуан плажа
  • Стан
 • За продажба!
  Голем тераса стан + Паркинг во Ла Перла !!

  Плеја де ла Арена, Сантијаго дел Теиде Тенерифе

  € 249,000

  ЗА ПРОДАБА: Пространа сопственост со голема кружна тераса во Плеја де ла Арена, Тенерифе! Совршено лоциран во центарот на Плеја де ла Арена, ...

  • 2
  • 2
  • 72 m²
  • Плеја де ла Арена
  • Стан
 • За продажба!
  Стан во Лос Абригос 150 метри од океанот !!

  Лос Абригос, Гранадила де Абона Тенерифе

  € 137,000

  Се продава прекрасен стан во Лос Абригос, Гранадила де Абона, Тенерифе! Имотот се наоѓа на тивка станбена улица на само 150 метри од ...

  • 2
  • 1
  • 65 m²
  • Лос Абригос
  • Стан
 • За продажба!
  Стан 80 метри од океанот во Порторито !!

  Порторито де Гимар, Гимар Тенерифе

  € 95,000

  Се продава трособен стан во Порторито де Гимар, Тенерифе! Простран стан на само 80 метри од океанот и 400 метри од плажа! ...

  • 3
  • 1
  • Гимар
  • Стан
 • За продажба!
  Прекрасен стан 200 метри од плажа !!

  Лас Калетитас, Канделарија Тенерифе

  € 132,000

  Се продава океански стан во Лас Калетитас, Канделарија, Тенерифе! Нов стан во совршена состојба на само 200 метри од плажа. Комплетно опремено, опремено и ...

  • 2
  • 1
  • 70 m²
  • Канделарија
  • Стан
 • За продажба!
  Пространа куќа со поглед на океаните во Канделарија

  Канделарија, Канделарија Тенерифе

  € 379,000

  Се продава: Голема куќа во Канделарија, Тенерифе! Совршена локација во тивка област 200 метри надморска височина. Прекрасни панорамски поглед кон ...