Virtual Tour

ЗА ПРОДАЖБА: Ексклузивно кејот на имотот во тивка крајбрежен град на Ел Poris, во јужниот дел на Тенерифе, Канарски Острови, Шпанија!

Топонимот "Porís" во КАНАРСКА дијалект се залага за "мали природни пристаниште". За разлика од пристаништето оваа атмосфера крајбрежниот град нуди две природни плажи - еден со жолта боја, а другиот со црн песок, разни области пливање и сите инфраструктурата на градот, вклучувајќи супермаркети, банка, аптека, барови и ресторани. Градот има многу добра врска со TF-1 автопатот со аеродромот Јужна, Санта Круз и главните туристички летувалишта на Adeje - во рок од 20 минути возење.

Куќата се наоѓа во стариот дел на градот Ел Porís директно во предниот дел на океанот со директен пристап до вода. Ова е тивка станбена neigbourhood со нов асфалтен пат кој води директно до вашиот приватна гаража.

Куќата се дистрибуира во рок од 3 нивоа:

Приземје: Пространа тераса со панорамски океанот, брава-up гаража, дневна соба, спална соба, бања, независна кујна, пространа атмосфера отворен внатрешен двор и две спални пештера !!

1-ви кат Уште една дневна соба, две спални, една бања, перална и пристап до покривот. Во дневната соба и господар спалната соба имаат панорамски прозорци со прекрасен поглед на океанот !!

2-ри кат Тераса со 360º океанот и планински погледи и малку парцела која може да се користи како градина или да се засади овоштарник свој овошје или зеленчук.

Куќата е во добра состојба и се подготвени да се преселат во! Единственото нешто што новиот сопственик треба да направите е да се стави на нова кујна во.

Постојат две големи сурфање места се наоѓа во Ел Poris - и двете од нив во рок од неколку минути одење од куќа!

Ве молиме контактирајте со нас да организираме вашата посета!

Видео

локација

Кат планови и цени

имекреветибањиголеминаценадостапност
Приземје31140Види
Прв кат21140Види